Domki letniskowe z drewna
Architektura wnetrz dla opornych…

Nowoczesna architektura : Konkurs Techniczny Biotopes / Piraeus Tower 2010

Posted in Uncategorized  by admin
September 3rd, 2019

Architekci Anthi Grapsa i Konstantinos Chalaris z Londynu Anthi Grapsa i Konstantinos Chalaris podzielili się z nami swoim zgłoszeniem do Konkursu Piraeus Tower 2010, za który otrzymali pochwałę.
Miasta Attica, a zwłaszcza Pireus to miasto o bardzo niskim udziale otwartych terenów zielonych w stosunku do liczby mieszkańców w porównaniu do standardów europejskich.
Nasza propozycja reformy fasadowej wieży Piraeus ma na celu wykorzystanie technologii do jak najlepszego dostosowania natury do budynku.
Dzięki nowoczesnym technikom rolniczym w budownictwie pozwalamy rozwijać się przy pomocy roślin i ptaków już istniejących w mieście.
Program fasady zmienia się poprzez jej pionową ekspresję.
.
Anthi Grapsa & Konstantinos Chalaris Na zewnątrz pierwszych dwóch pięter, szkółka roślin składa się z siatki szklanych rurek służących do pielęgnowania sadzonek.
Z daleka wyglądają jak migoczące kształty, odbijając światło na ulicy, prowokując uwagę przechodnia.
Podłogi 3-22 składają się z małych biotopów, które wytwarzają niską roślinność dla pracowników i gości wewnątrz budynku.
System ten składa się z zautomatyzowanego dźwigu i specjalnie zaprojektowanych modułów, w których rosną rośliny.
Żuraw jest podłączony do komputera, który zmienia położenie modułów na podstawie warunków pogodowych, światła słonecznego i zużycia wody.
Jeśli plon otrzymuje zbyt dużo światła słonecznego, moduł jest przesuwany do cienia poziomo lub pionowo, aż do znalezienia wymaganej pozycji.
.
Anthi Grapsa i Konstantinos Chalaris Bliskość modułów do mieszkańców budynku rzuca wyzwanie konwencjonalnej odległości człowieka od natury w miastach i zadaje pytanie: Czy człowiek może pójść na kompromis i porzucić część swojej osobistej przestrzeni dla natury.
Ruch tych modułów tworzy miejską choreografię, mikrokosmos dynamicznych ruchów portu Piraeus, gdzie kontenery i statki są ciągle rekonfigurowane.
.
Anthi Grapsa i Konstantinos Chalaris Utworzenie proponowanej fasady projektuje horyzontalną sieć miejską otaczającego obszaru na pionową ekspresję budynku łączącego strukturę z jej kontekstem i tworząc formę znaną mieszkańcom tego obszaru.
U góry konstrukcja dachu ułatwia z natury kolonizację budynku, umożliwiając wzrost dzikich roślin, jednocześnie przyciągając owady i dzikie ptaki.
Przewidujemy, że wniosek zostanie przekształcony w sieć ekosystemów na innych wieżach i budynkach w Pireusie i Atenach, gdzie obywatele będą mogli korzystać z przyrody w celu stworzenia lepszego środowiska miejskiego.
.
Anthi Grapsa i Konstantinos Chalaris
[hasła pokrewne: olx starogard gdański, ocieplenie poddasza krok po kroku, olx przasnysz ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: ocieplenie poddasza krok po kroku olx przasnysz olx starogard gdański