Domki letniskowe z drewna
Architektura wnetrz dla opornych…

Magazyn architektoniczny : Inicjatywa “Generator sztuki lądowej NAWT Balloons” / Norman Kelley

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dzięki uprzejmości Norman Kelley Zaprojektowany dla konkursu Land Art Generator Initiative, balonów.
NAWT.
Koncepcja, która niedawno została zakwalifikowana do konkursu, ma na celu połączenie wizerunku ogromnej łzy wypełnionej helem za pomocą zniuansowanego zastosowania technologii energii wiatrowej.
Podczas gdy obraz balonu i kolejna geometria są prymitywne dla propozycji, rozmieszczenie w witrynie Fresh Kills zapoczątkowuje zainteresowanie nadwyżką i atenuacją.
Zaprojektowany przez Normana Kelleya, poprzez jego multiplikację i rekonfigurację, ten projekt może być w stanie wytworzyć nowe, ale znane kolekcje ikoniczności.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Jest to powszechne błędne przekonanie, że podróż Phileasa Fogga w Dookoła Świata w osiemdziesiąt dni odbyła się balonem na gorące powietrze.
Ikoniczny obraz wypełnia jednak wizualną nostalgię za cudownym pięknem pływającej masy.
Pomimo błędnego odczytania tekstu Verne a, obraz jest zbyt satysfakcjonujący, aby go pominąć i akceptujemy błąd jako prawdę.
Tysiące unoszących się w powietrzu turbin wiatrowych są osadzone w stożkowych mieszków włosowych, które są nakładane na zakrzywioną powierzchnię balonu.
Przekraczając kultowy wizerunek Verneńskiego środka transportu, celem balonów NAWT nie jest lot ani ekspedycja.
Katalog typów balonów Nie ma znaczenia, czy sposób podróżowania w podróży Fogga jest często przedstawiany fałszywie, ale raczej, że nadal uderza akordem w oczy, zarówno młode, jak i stare.
Hegemonia turbiny wiatrowej o poziomej osi musi się skończyć! Nuance i kaprys nie są wrogami skuteczności.
Obecnie w rozwijającym się przemyśle energii wiatrowej dominuje kultowy HAWT.
Częściowo HAWT przeważa z powodu równania dostępnej energii na wietrze: Ek =.
p A v3, gdzie p jest gęstością powietrza, A jest częścią turbiny przetaczanej przez wiatr, a v3 jest prędkością wiatru.
Klaster elewacyjny Ponieważ w dowolnym miejscu projektanci mogą w niewielkim stopniu kontrolować p i v, do tej pory skupiali się na zwiększeniu obszaru przetaczania, A.
W przypadku HAWT, A =.
R2, więc branża dążyła do większych i większych turbin , ponieważ wyjścia energetyczne są funkcją kwadratu promienia turbiny.
I tak idzie konwencjonalne myślenie, że większe jest zawsze lepsze.
Jeśli pytanie brzmi: Jak możemy maksymalnie wykorzystać energię z pojedynczej turbiny wiatrowej.
wtedy taka odpowiedź jest jedyną logiczną.
Scalar Vignettes Jednak im większy jest HAWT, tym głębsza i bardziej inwazyjna musi być jego podstawa, a tym samym bardziej ucieleśniona energia, którą musi zawierać.
Co więcej, im większy jest HAWT, tym dalej musi on być oddalony od innych HAWT, aby działał efektywnie.
Na przykład strona Fresh Kills może pomieścić do pięciu dużych HAWT-ów, pomimo ogromnego rozmiaru.
Co jeśli zadane pytanie brzmi: Jak możemy osiągnąć największą gęstość produkcji energii na tym terenie, z jego danym obszarem i biorąc pod uwagę trójwymiarowe warunki wiatru.
Kiedy pytanie jest postawione w ten bardziej szczegółowy i zniuansowany sposób, widzimy, że większy nie musi być gęstszy.
Morfologia elewacji Energetyka wiatrowa zaczyna eksplorować ideę gęstości energii, a także odkrywać sposoby zwiększania energii wytwarzanej w jednym punkcie.
Przeprowadzono wiele badań (szczególnie przez profesora Johna Dabiriego z Caltech), aby wykazać, że turbiny wiatrowe o pionowej osi mogą zagnieżdżać się bardziej blisko siebie niż HAWT-y, mogą obracać się w kierunkach komplementarnych i mogą zwiększać efektywność bez zwiększania swoich śladów przez rosnące pionowo.
Strefa przetaczania dla VAWT to A = rh, gdzie r jest promieniem turbiny, a h jest jego wysokością.
Profile kształtu elewacji Projekt ten opiera się prostocie myślenia, które doprowadziło do dominacji HAWT i używa VAWT jako punktu wyjścia.
Jest również pod silnym wpływem kaprysu turbin wiatrowych wszystkich typów – od kytoon do systemu Magenn Air Rotor.
Projekt proponuje zamontowanie szeregu turbin w stylu VAWT na powierzchni balonów, z każdą turbiną utrzymywaną normalnie na powierzchni balonu.
Ten nowy typ turbiny, Normal Axis Wind Turbine, dodaje rzeźbiarskiej, kapryśnej jakości powierzchni każdego balonu.
Turbiny są lekkie, wymienne i mają bardzo niską energię ucieleśnioną.
Porównanie turbin wiatrowych Ponieważ każdy balon jest utrzymywany w powietrzu przez wyporność helowego gazu, wymagane są tylko minimalne fundamenty do mocowania, co powoduje mniejsze zakłócenia w miejscu.
I choć każda turbina produkuje tylko niewielki ułamek energii wytwarzanej przez duży HAWT, turbiny gniazdują ciasno razem, jednocześnie minimalizując wydajność każdego z nich.
Co więcej, balony.
Wysokość i wzory skupień można regulować w celu zwiększenia produkcji energii w miarę potrzeby, ponieważ balony mogą być wyższe, aby wychwytywać silniejsze wiatry, a ponieważ dodawanie kolejnych balonów do tego samego miejsca wiązania jest stosunkowo proste.
P
[więcej w: meble pracowniczne, mrówka goleniów godziny otwarcia, projekty sklepów spożywczych ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: działki budowlane mrówka goleniów godziny otwarcia projekty sklepów spożywczych