Domki letniskowe z drewna
Architektura wnetrz dla opornych…

Kącik architekta – Daegu Gosan Public Library Konkurs / WHY Architektura i projektowanie

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dzięki uprzejmości wHY Architecture & Design Propozycja projektu Biblioteki Publicznej Daegu Gosan ma na celu przekształcenie się w miasto oparte na wiedzy, kładąc silny nacisk na wiele ról biblioteki jako centrum opartego na wiedzy dostępnego dla wszystkich.
Zaprojektowane przez wHY Architecture & Design, ich projekt opiera się na koncepcji i formie otwartej książki.
Biblioteka rozwija się do publicznej zielonej przestrzeni, angażuje krajobraz w ciągłą powierzchnię i zachęca ludzi do aktywowania i współdzielenia przestrzeni w celu ułatwienia wiedzy.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Dramatyczna otwarta forma biblioteki budynku służy jako symbol biblioteki jako centrum wiedzy.
W centralnym atrium biblioteki znajduje się zakrzywiony, ciągły pionowy stos książek po południowej stronie witryny, gloryfikujący i podkreślający temat potęgi wiedzy.
Ten widok zapiera dech w piersiach dzięki wykrojonym liniom w zakrzywionej konstrukcji dachu i przeszkleniu dookoła, które umożliwiają świecenie centralnego atrium.
W gruncie rzeczy biblioteka staje się oświeconą przestrzenią, w której wiedza i światło przepuszczają i promieniują.
Stosy i aktywności fizyczne związane z kultywowaniem kreatywności są również dobrze widoczne z bardziej ruchliwej ulicy po północnej stronie.
Dzięki uprzejmości wHY Architecture & Design Nasza biblioteka z otwartym planem jest również zaprojektowana jako centrum edukacji przez całe życie.
Biblioteka uwzględnia potrzebę edukacji przez całe życie, aby dopasować się do każdego cyklu życia zgodnie ze zmieniającą się strukturą społeczną adresowaną w programowaniu przestrzennym dla różnych użytkowników w różnym wieku i potrzebach edukacyjnych.
Elastyczny plan i ruchome meble mogą się dostosowywać i zmieniać w celu przyszłego wykorzystania bibliotek i możliwości.
Dzięki uprzejmości wHY Architecture & Design Dzięki dramatycznemu wejściu i wypoczynkowi zainspirowanemu książkami, biblioteka działa także jako centrum społeczno-kulturalne.
Wejściowe, podobne do strony wejście, które służy również jako społeczna publiczna przestrzeń do gromadzenia, przypomina, że dostęp i przestrzeń publiczna, podobnie jak wiedza, są uniwersalne.
Biblioteka jest aktywowana jako przestrzeń społeczności lokalnej, pełna interakcji w budynku i wokół niego.
Mostkowane chodniki wewnątrz biblioteki umożliwiają interakcję między programowaniem biblioteki a użytkownikami.
Obszerne przestrzenie wewnątrz biblioteki mogą pomieścić różne edukacyjne programy kulturalne i społecznościowe.
Poczucie ciągłego krajobrazu rozszerza kontekst zielonego parku miejskiego na sam budynek biblioteki.
Dzięki swojej dramatycznej formie i skali budynek biblioteki służy jako prawdziwy zabytek cywilny.
Dzięki uprzejmości wHY Architecture & Design Biblioteka jest również wyróżniona jako centrum rozrywki.
Wypoczynek w parku i publiczne spotkania towarzyskie otwierają się na wejście do biblioteki z mnóstwem schodów i siedzisk.
Szklenie i światło dzienne wewnątrz biblioteki pozwala na wygodne środowisko dla różnorodnych twórczych działań.
plan strony Aby służyć jako prawdziwa przestrzeń wspólnoty, biblioteka służy również jako centrum usług.
Ludzie mają dostęp do wielu serwisów bibliotecznych, w tym do schroniska, spotkań towarzyskich i udogodnień technologicznych, takich jak bezprzewodowy internet, bez wchodzenia nawet do wnętrza budynku.
Publiczny plac przy wejściu do biblioteki w szczególności korzysta z dostępnej fizycznej biblioteki, która jest dostępna publicznie przez cały dzień.
Obszary wspólne zaprogramowane i otwarte przestrzenie bibliotek zaprogramowane przez użytkownika są również łatwo dostępne z innych wejść.
plan 01 Nasz otwarty projekt biblioteki książek dla Daegu Gosan Public Library jest prawdziwym centrum opartym na wiedzy, służącym do wielokrotnych ról biblioteki publicznej i ułatwiającej przekazywanie wiedzy za pośrednictwem jej architektury.
plan 02
[podobne: olx przasnysz, ocieplenie poddasza krok po kroku, mrówka gniezno ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: mrówka gniezno ocieplenie poddasza krok po kroku olx przasnysz