Domki letniskowe z drewna
Architektura wnetrz dla opornych…

Budownictwo wczoraj i dzis : Holenderska firma wygrywa Best Future Concept dzięki Smart Highways

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dzięki uprzejmości Studio Roosegaarde Wyobraź sobie, że jedziesz nocą bez latarń ulicznych, a droga prowadząca przez światło wytycza ci drogę.
Gdy temperatura na zewnątrz spada, droga zaczyna pokazywać obrazy kryształków lodu, sygnalizując kierowcy, że warunki są teraz lodowate i śliskie.
Ta futurystyczna koncepcja może wkrótce stać się rzeczywistością, gdy holenderskie biuro projektowe Studio Roosegaarde i inżynierowie z zespołu Heijmans Infrastructure opracują inteligentne autostrady.
.
program dla interaktywnych, zrównoważonych i bezpiecznych dróg.
Ta koncepcja wygrała dwie firmy Best Future Concept na Dutch Design Awards 2012.
Dołącz do nas po przerwie na więcej.
Inteligentna autostrada wykorzystuje różnorodne innowacje technologiczne do opracowywania dróg, które wykorzystują światło, energię i znaki drogowe, aby dostosować się do sytuacji środowiskowych i ruchu drogowego.
Pomysły projektowe mają poświatę na ciemnej drodze, dynamiczną farbę, interaktywne światło, priorytetowe ścieżki indukcyjne i światło wiatru.
Dzięki uprzejmości obrazów Studio Roosegaarde Studio Roosegaarde ilustruje różne technologie w pracy.
Podczas gdy niektóre pozostają tajemnicą, pierwsze metry Smart Highway będą realizowane w Holandii w połowie 2013 roku.
Będzie to obejmować poświatę na ciemnych drogach, które są traktowane specjalnym foto-luminizującym proszkiem, dzięki czemu niepotrzebne jest dodatkowe oświetlenie.
Proszek ładuje się w słońcu i zapewnia do 10 godzin luminescencji.
Dynamiczna farba, która reaguje na zmiany temperatury, ujawni lodowate, śliskie lub bezpieczne warunki drogowe z wzorami i fakturami określonymi przez projektantów.
Dzięki uprzejmości Studio Roosegaarde Ta kompleksowa strategia zwiększania wydajności rozległych odcinków asfaltu i betonu jest krokiem we właściwym kierunku.
Poza po prostu poruszającymi się ludźmi, być może uda się je również opracować, by zbierać, przechowywać i dystrybuować energię, jednocześnie tworząc bezpieczniejsze środowisko dla kierowców i dzikiej przyrody, która często otacza drogi.
Sprawdź, co robią inni projektanci w naszej miejskiej przyszłości: propozycja BIG i zwycięski projekt Höweler + Yoon Architecture dla Audi Urban Future Award.
Dzięki uprzejmości Studio Roosegaarde Via Architect Magazine; Czy inteligentne technologie będą kształtować przyszłe autostrady według Blaine a Brownela
[patrz też: wiązar dachowy, gładzie gipsowe cennik, meble pracowniczne ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: działki budowlane gładzie gipsowe cennik mieszkania sprzedaż warszawa bielany