Domki letniskowe z drewna
Architektura wnetrz dla opornych…

Architektura 21szego wieku : Dom w Mormont przez PIQUE

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2019

Dzięki uprzejmości PIQUE Nasi przyjaciele z PIQUE llc podzielili się z nami tym domem położonym poza małą wioską Mormont w belgijskim Lesie Ardeny.
Zaprojektowany dla młodej czteroosobowej rodziny, dom zacznie się jako dom letni i rozszerzy się do nasłonecznionej piwnicy, aby ostatecznie funkcjonować jako stałe miejsce zamieszkania.
Ponieważ mąż pracuje na arenie międzynarodowej, ściśle związany harmonogram rodziny ma 19 godzinny czas pracy, rozciągający się od śniadania o 7 rano do końca dnia pracy w Ameryce Północnej o 2 rano.
Ta rodzina chciała mieć dom, który uczestniczyłby w rytuałach ich dnia i wzmacniał najważniejsze wydarzenia rodzinne.
Ponieważ łagodnie nachylone miejsce jest w większości otoczone gęstymi liśćmi, cały pęd domu skierowany jest ku niebu.
Pięć lekkich odwiertów zostało wyznaczonych na pięć konkretnych doświadczeń, które uzupełniają pięć różnych wydarzeń z rodzinnego harmonogramu.
W niektórych przypadkach studnie wyświetlają widoki i cienie, a w niektórych przypadkach światło lejka studni.
Architektura jest aktywnym uczestnikiem tego miejsca.
Działa jako agent, akcentując wyjątkowe momenty, które już istnieją w miejscu i łącząc je ze znaczącymi wydarzeniami z codziennego rytuału rodziny.
eksplodował Axo Skromny 130 metrów kwadratowych w swoim domu wakacyjnym.
konfiguracja, plan domu i struktura są wyjątkowo proste i wykorzystują lokalne, standardowe techniki budowlane, dzięki czemu znaczna część skromnego budżetu może zostać wykorzystana w doświadczalnych dachach dachowych, które są wykonane z prefabrykowanych strukturalnych izolowanych paneli montowanych w dowolnym miejscu.
.
Dzięki uprzejmości PIQUE
[podobne: ocieplenie poddasza wełną mineralną krok po kroku, mrówka gniezno godziny otwarcia, mrówka gniezno ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: mrówka gniezno mrówka gniezno godziny otwarcia ocieplenie poddasza wełną mineralną krok po kroku