Domki letniskowe z drewna
Architektura wnetrz dla opornych…

SUSZARNIE KOMOROWE

Posted in Uncategorized  by admin
September 18th, 2019

W suszarniach komorowych pod posadzką znajdują się 2 kanały. Jednym z nich gorące gazy lub powietrze doprowadzane są do szeregu pionowych kanałów, wykonanych w ścianie komory w odstępach co 26 cm, na całej jej długości. We wspomnianych kanałach pionowych między półkami, na których ułożone są ramki dla dachówek, zrobione są otwory o średnicy 15 mm. W drugiej przeciwległej ścianie komory wykonane są również kanały pionowe, łączące się z drugim kanałem pod posadzką; kanałami tymi. gazy lub powietrze odpływają z komory. W ten sposób odbywa się W komorze poprzeczny ruch gazów w licznych poziomych strumieniach. Istnieją jednak w komorze również pionowe prądy powietrzne, ponieważ gorące gazy, wchodząc do komory, unoszą się ,do góry i po ostudzeniu opadają. Długość komory wynosi 10-7-13 m, szerokość 1,42 m, wysokość 2,92 m, liczba półek ustawionych na wysokość – 17. Komory łączone są w zespoły zasilane gazami lub powie- trzem z pieców wypałowych i palenisk, podobnie jak w suszarniach do cegły.
SUSZARNIE TUNELOWE Suszenie dachówki w przemyśle ceglarskim może odbywać się również w przeciwprądowych suszarniach tunelowych.
WÓZKI DLA DACHÓWKI W SUSZARNI TUNELOWEJ Wózek przeznaczony jest do suszenia i przewożę- ma dachówki-surówki z formowni do pieca. Spawana rama wózka ma stojaki z poprzecznie rozmieszczonymi kątownikami, na których układa się drewniane półki z dachówką-surówką. W dolnej części przy ramie wózka znajdują się dwa haki, służące do zaczepienia pierścieni mechanizmu urządzenia popychającego, który wprawia w ruch wózki po torze ułożonym w suszarni tunelowej. [przypisy: olx starogard gdański, ocieplenie poddasza krok po kroku, maszyny pakujące ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: Domy z drewna ocieplenie poddasza krok po kroku olx starogard gdański