September 13th, 2019
Urządzenie omłotowe składa się z bębna i klepiska. Bęben składa się z trzech tarczy , na obwodzie, których umocowano dziesięć listew . Do tych listew przymocowane są sztyfty. Zewnętrzne tarcze są umocowane na wale przy pomocy klinów. Wał obraca się na łożyskach kulkowych. Read the rest of this entry »
Comments Off
September 13th, 2019
Drewniany targaniec wprawia sito w ruch wahadłowy. Przesuwając odpowiednio koniec targańca po wygięciu wału , można regulować wielkość wahań sita. Dla zwiększenia skoku sita (co jest konieczne przy zbożu wilgotnym lub zachwaszczonym) koniec targańca podnosimy do góry, a przy suchym zbożu odwrotnie – opuszczamy w dół. Ziarno czyszczone w urządzeniu pierwszego czyszczenia przesypuje się przez otwory sita i spada na pochylnie, a następnie trafia do przenośnika ślimakowego. Plewy i zgoniny są zdmuchiwane z sita, kłosy zaś przechodzą przez grzebień , znajdujący się na końcu sita, i dostają się do kłosowego przenośnika. Read the rest of this entry »
Comments Off
September 13th, 2019
Wytrząsacz składa się z przenośnika , dwóch przytrzymywaczy oraz dwóch przekaźników umieszczonych nad nim, krótkiego przenośnika słomy, dwóch wyrzutników, wentylatora oraz długiego przenośnika słomy . Podnośnik zrobiony jest z płótna, na którym w poprzek przybito listwy. N a końcach listew są umocowane poprzeczne deszczułki. Listwy wraz z deszczułkami tworzą rodzaj płytkich skrzynek, do których podczas młocki trafia ziarno i drobne domieszki. Przytrzymywacze podają słomę na przekaźniki. Read the rest of this entry »
Comments Off
September 13th, 2019
Podnośnik znajdujący się z tyłu kombajnu podnosi słomę, zgoniny i plewy do góry i zrzuca je do zbieracza słomy. W miarę gromadzenia się słomy w zbieraczu zsuwa się ją na ziemię kupami o wadze około 300 kg. Ziarno z komory (bunkra) wyładowuje się przy pomocy ślimaka. Kombajn S-4 jest maszyną samobieżną. Porusza ona się bez pomocy ciągnika. Read the rest of this entry »
Comments Off
September 13th, 2019
Wytrząsacz wyrzuca słomę z młocarni wprost na pole. Pozostała masa omłóconego zboża po przejściu przez kratownicę klepiska i wytrząsacz zostaje skierowana do czyszczenia. Urządzenie do czyszczenia składa się z sit żaluzjowych oraz wentylatora . Ziarno po przejściu przez sita spada na pochylnię, a następnie dostaje się do ślimaka i podnośnika, który przenosi je do komory ziarna. Wentylator czyszczalni wydmuchuje plewy i zgoniny z młocarni. Read the rest of this entry »
Comments Off
September 13th, 2019
Maszyna jest uruchamiana ręcznie. Przeniesienie ruchu od wentylatora na wałek podający ziarno zapewniono za pomocą pasa napędowego. Wydajność młynka Triumf wynosi około 600-800 kg ziarna na godzinę, MASZYNA DO CZYSZCZENIA KONICZYNY CUSCUTA Do czyszczenia nasion koniczyn, lucerny i tymotki stosuje się czyszczalnię Cuscuta. Maszyna ta bardzo przypomina młynek Triumf. Głównymi jej częściami są: kosz, do którego wsypuje się nasiona , wentylator i dwie skrzynie sit: jedna górna krótka z dwoma sitami i druga – dolna długa z jednym sitem . Read the rest of this entry »
Comments Off
September 13th, 2019
MASZYNY DO CZYSZCZENIA I SORTOWANIA NASION ZADANIA STAWIANE CZYSZCZENIU I SORTOWANIU NASION Ziarno wychodzące z młocarni lub kombajnu jest mieszaniną, w której skład wchodzą: 1) całe i zdrowe ziarno młóconego gatunku zboża, 2) ziarno drobne i uszkodzone, 3) niedomłócone kłosy, 4) ziarna chwastów oraz ziarna innych zbóż, 5) kawałeczki słomy, grudki ziemi, piasek, kurz itp. Tę całą masę należy oczyścić celem oddzielenia od niej całego i zdrowego ziarna. Oczyszczone i zdrowe ziarno przeznacza się na nasiona lub na pożywienie dla ludzi i zwierząt, ewentualnie służy ono jako surowiec dla przemysłu. W tych wypadkach ważne jest, aby ziarno było gatunkowo dobre i wolne od wszelkich domieszek. Szczególnie ziarno przeznaczone na siew lub konsumpcję dla ludzi powinno odpowiadać tym warunkom. Read the rest of this entry »
Comments Off
September 13th, 2019
Do chłodzenia oleju w systemie smarowania ciągników S-80 i KD-35 przewidziana jest chłodnica olejowa zamocowana z przodu ciągnika na chłodnicy wodnej. Dzięki chłodzeniu oleju znacznie przedłuża się jego okres pracy. W silniku SChTZ wszystkie podstawowe trące się części (z wyjątkiem łożysk wałka rozdzielczego) smarowane są przez rozbryzg. Poziom oleju w misce olejowej określa się według tego, czy wycieka on przez górny czy też przez dolny kran kontrolny przy ich otwarciu. Górny zawór określa najwyższy poziom oleju przy nalewaniu, dolny zaś – najniższy poziom dopuszczalny przy pracy. Read the rest of this entry »
Comments Off
September 13th, 2019
Wpusty ściekowe, żeliwne, uliczne (PN-H-74081) oraz podwórzowe (PN/H-74082) służą do bezpośredniego odprowadzenia ścieków do sieci kanalizacyjnej. Wpusty piwniczne z koszem, smołowane (S), bądź emaliowane (E) PN/H-74083. Wpusty podłogowe z rusztem, okrągłe lub prostokątne, z koszem i bez kosza, smołowane względnie emaliowane, PN-56/H-Z4080-84 . Oddzielacze tłuszczu – stosowane przy odprowadzaniu zawierających znaczne ilości tłuszczu ścieków z dużych kuchni, rzeźni i fabryk przetworów mięsnych. Zabezpieczają przewody przed osadzeniem się-tłuszczu na ściankach rur i zapobiegają zmniejszeniu się przekroju przepływu. Read the rest of this entry »
Comments Off
September 13th, 2019
Adrees Latif / Reuters za pośrednictwem New York Times Przez całą dekadę przeżyliśmy wiele poważnych klęsk żywiołowych.
Czy to trzęsienia ziemi w Chile czy na Haiti, huragan w Nowym Orleanie czy tsunami w Ao Nang w Tajlandii, te potężne siły natury ilustrują niesamowitą, ale katastrofalną stronę natury.
Obecnie Pakistan cierpi z powodu powodzi i lawin błotnych, które powstały w wyniku monsunów.
Jak donosi CNN, około 1100 osób zostało już zabitych, a tysiące innych są więzieni na dachach próbujących uciec od wzbierających wód.
Monsuny zniszczyły dwadzieścia pięć mostów, zmyły 58 kilometrów dróg i uszkodziły tysiące akrów upraw. Read the rest of this entry »
Comments Off