Domki letniskowe z drewna
Architektura wnetrz dla opornych…

Architektura: Nagroda Bijoy JAIN-Spirit of Nature Wood Architecture Award 2012

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Rakennustieto po raz siódmy publikuje monografię prac architekta, który otrzymał międzynarodową nagrodę Spirit of Nature Wood Architecture Award.
Zwycięzcą w 2012 roku jest indyjski architekt Bijoy Jain, który wraz ze swoim gabinetem Studio Mumbai Architekci łączą doskonale tradycyjne rękodzieło i architekturę przy użyciu skromnych zasobów.
Bijoy Jain założył Studio Mumbai w 1995 roku.
Jest to społeczność wykwalifikowanych stolarzy, rzemieślników i architektów, którzy projektują, budują i utrzymują budynki w ramach wspólnego dialogu.
Pracująca społeczność ponad stu profesjonalistów opracowała metodę pracy opartą na badaniach materiałów, makietach i rysunkach, łącząc tradycyjne rzemiosło z architekturą, która wykorzystuje niewiele zasobów.
Praca Studio Mumbai cechuje się społeczną odpowiedzialnością za środowisko pracy, wzajemnym szacunkiem dla ludzi reprezentujących różne religie i kultury, a także zasadami ekologii.
Wysiłki Bijoya Jaina w zakresie koordynacji wartości związanych z kulturą, tradycyjnych metod pracy i nowoczesnego życia z wymogami architektury przejawiają się w pracy Studio Mumbai.
Drewniane belki z wyburzonych budynków nabierają nowego życia jako cegiełki architektury.
Oprócz przetworzonego drewna tekowego i mahoniu, stolarze pracują z lokalnym drewnem laurowym.
Książka prezentuje Studio Mumbai Work-Place i sześć budynków zbudowanych w okresie 2003.
2011: pięć budynków mieszkalnych zbudowanych w tropikalnym stanie Maharashtra, na wybrzeżu Morza Arabskiego i ośrodek w Himalajach.
Wśród prezentowanych miejsc znajduje się czytelnia połączona z pracownią Studio Mumbai, domem Palmyra, domem na wzgórzu Pali, domem Tara House, Copper House II i Leti 360.
Esej towarzyszący Bijouyowi Jainowi i wywiad z mistrzem cieśli Jeevaramem Sutharem dają fascynujący obraz tradycji, która umożliwiła poszanowanie natury, głęboko ludzkie podejście do architektury, które prezentuje Studio Mumbai.
.
Stolarze są młodzi, mają od 25 do 36 lat, ale pochodzą z 500-letniej linii, a teraz, kiedy wybierają drewno, sprawdzają ziarno i sposób jego cięcia.
Ten potencjał struktury, przestrzeni i materiału zależy od tego, jak rozumiemy las, drzewo i to, co w nich tkwi.
Content006 Foreword008 Nazwanie zwycięzcy012 Praxis014 Projects016 Studio Mumbai Work-Place024 Reading Room030 Palmyra House 046 House on Pali Hill056 Leti 360 Resort070 Tara House 078 Copper House II092 Credits Wydawca: Wood in Culture Association Firma wydawnicza: Rakennustieto Język: angielski Strony: 96 Format: 220 mm x 240 mm, miękka oprawa z zakładkami ISBN: 978-952-267-023-6
[podobne: projekty sklepów spożywczych, maszyny pakujące, mrówka gniewkowo ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: Domy z drewna mrówka gniewkowo projekty sklepów spożywczych